• II Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie

• 22.09.2022
        • Nauczyciele wychowania fizycznego polecają :)

Uważasz, że wiesz wszystko o sporcie? Śledzisz wyniki, znasz nazwiska sportowców, a informacje o igrzyskach olimpijskich masz w małym palcu? Mamy coś dla Ciebie: I Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży.

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę! W historii polskiego sportu było wiele wzniosłych momentów, a nasi sportowcy często stawali się herosami nie tylko na sportowych arenach. Warto więc pielęgnować wiedzę o ich osiągnięciach, a najlepszym sposobem jest sportowo-wiedzowa rywalizacja! II Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie to test wiedzy o największych sukcesach w historii polskiego sportu, ale także o różnych aspektach z polskim sportem związanych. Zawiera łącznie 800 pytań, przygotowanych we współpracy z Katedrą Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Co trzeba zrobić: Etap I - od 19 września do 19 października - wejdź na stronę www.drugadrogamistrza.pl w link: https://drugadrogamistrza.pl/i-narodowy-test-wiedzy-o-sporcie Wypełnij formularz i rozpocznij test. Przed Tobą 30 pytań (młodzież w wieku 7-12) oraz 50 pytań (młodzież w wieku 13-17 lat). Ten etap wyłoni 30 finalistów w każdej z grup wiekowych, którzy spotkają się w 4 listopada 2022 r w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie, podczas II etapu. Ranking będzie można śledzić na bieżąco na stronie Fundacji Druga Droga Mistrza.

W II etapie każdy z finalistów będzie musiał odpowiedzieć na 30 (grupa młodsza) i 50 (grupa starsza) pytań, a na zwycięzców czekają nie tylko atrakcyjne nagrody, ale także spotkanie z wybitnymi sportowcami, więc nie zabraknie również czasu na rozmowy i sportowe opowieści. - Kochani uczniowie. To już druga edycja Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży. Ubiegłoroczna, zaskoczyła nas niesamowitą frekwencją i jeszcze większą wiedzą dzieciaków na temat najważniejszych wydarzeń sportowych. Nawet nasi mistrzowie - Tomek Majewski czy Andrzej Supron, obecni podczas wielkiego finału, mieli trudności z odpowiedzią na niektóre pytania - powiedział Witold Roman, Prezes Fundacji Druga Droga Mistrza, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, kapitan reprezentacji, komentator sportowy. - Mamy nadzieję, że i ta edycja będzie co najmniej tak liczna. Trzymamy kciuki i zapraszamy do wspólnej zabawy - dodał Witold Roman.

Organizatorem II Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie jest fundacja Druga Droga Mistrza, a projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, zaś patronat honorowy nad Konkursem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki. Partnerami testu są: TVP Sport, Salon 24, Polski Komitet Olimpijski i Muzeum Sportu.

• 15.09.2022
        • Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent. Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu.

Dziś ten dzień porusza serce i umysły setek uczniów i nauczycieli. W galerii zdjęć oraz na Facebooku można zobaczyć, jak obchodzono Dzień Kropki w klasach I - III.

• Zbiórka nakrętek

• 12.09.2022
        • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Chcielibyśmy przedstawić Wam Dorotkę – dziewczynkę, która dzielnie walczy o życie. Niestety potrzebuje dużo pieniędzy na operację chorego serduszka i dalsze leczenie. Pieniądze, jakie udało się nam zebrać po ostatnim kiermaszu, klasa 8a wraz z p. Wiśniewską przesłała na konto Dorotki. Jeśli chcielibyście jeszcze wspomóc rodziców Dorotki, to zachęcamy Was do zbierania nakrętek i przynoszenia do sali nr 46.

Więcej na temat dziewczynki możecie przeczytać na stronie https://www.facebook.com/sercedorotki

oraz https://www.siepomaga.pl/dorotka-muzalewska

• Szkoły Pełne Talentów

• 12.09.2022
        • Szanowni Rodzice oraz Uczniowie!

Nasza Szkoła bierze udział w programie "Szkoły Pełne Talentów"- jest to akcja, która ma na celu zmobilizowanie Polaków do działania na rzecz lokalnych społeczności, a dzieciom z polskich szkół przekazać sprzęt sportowy i elektroniczny najwyższej jakości.

Akcja polega na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły. Talenciaki znajdują się w sklepach sieci Lidl i można je otrzymać w zamian za dokonywane zakupy.

Talenciaki można przynieść do szkoły (specjalne pudełko znajduje się na dolnym krytarzu) albo zarejestrować na stronie link (wybierając naszą placówkę.)

Pomóż Nam zbierać Talenciaki!!!

• Wykaz podręczników na rok szkolny 2022/2023

• 16.08.2022
        • Poniżej znajduje się wykaz podręczników na nowy rok szkolny. Uczniowie otrzymają bezpłatne podręczniki na początku września. Informacja "bez dotacji" oznacza, że podręcznik musi być zakupiony samodzielnie.

Przypominamy, że uczniowie klas IV - VI są zobowiązani do samodzielnego zakupu podręczników do nauki języka niemieckiego, hiszpańskiego lub francuskiego.

We wrześniu nauczyciele religii poinformują o wyborze podręczników i ćwiczeń do nauki tego przedmiotu.

Wykaz_podrecznikow__klasy_I_-_VIII_2022-2023_SSP.pdf

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• 31.07.2022
        • Wyniki egzaminów ósmoklasisty.

Ósmoklasiści odbierają zaświadczenia po egzaminie ósmoklasisty. Uczniowie naszej szkoły ze wszystkich przedmiotów osiągnęli najwyższy wynik w 9-cio stopniowej skali staninowej.

Poniżej znajduje się zestawienie wyników naszej szkoły na tle Torunia oraz średnich wyników w Polsce.

język polski 78% ( Toruń 63%, Polska 58%)

matematyka 83% (Toruń 63%, Polska 53%)

język angielski 91% (Toruń 75%, Polska 63%)

język niemiecki 100% (Toruń 52%, Polska 45%)

Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy udanego zasłużonego odpoczynku.