• II Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie

• 22.09.2022
        • Nauczyciele wychowania fizycznego polecają :)

Uważasz, że wiesz wszystko o sporcie? Śledzisz wyniki, znasz nazwiska sportowców, a informacje o igrzyskach olimpijskich masz w małym palcu? Mamy coś dla Ciebie: I Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży.

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę! W historii polskiego sportu było wiele wzniosłych momentów, a nasi sportowcy często stawali się herosami nie tylko na sportowych arenach. Warto więc pielęgnować wiedzę o ich osiągnięciach, a najlepszym sposobem jest sportowo-wiedzowa rywalizacja! II Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie to test wiedzy o największych sukcesach w historii polskiego sportu, ale także o różnych aspektach z polskim sportem związanych. Zawiera łącznie 800 pytań, przygotowanych we współpracy z Katedrą Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Co trzeba zrobić: Etap I - od 19 września do 19 października - wejdź na stronę www.drugadrogamistrza.pl w link: https://drugadrogamistrza.pl/i-narodowy-test-wiedzy-o-sporcie Wypełnij formularz i rozpocznij test. Przed Tobą 30 pytań (młodzież w wieku 7-12) oraz 50 pytań (młodzież w wieku 13-17 lat). Ten etap wyłoni 30 finalistów w każdej z grup wiekowych, którzy spotkają się w 4 listopada 2022 r w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie, podczas II etapu. Ranking będzie można śledzić na bieżąco na stronie Fundacji Druga Droga Mistrza.

W II etapie każdy z finalistów będzie musiał odpowiedzieć na 30 (grupa młodsza) i 50 (grupa starsza) pytań, a na zwycięzców czekają nie tylko atrakcyjne nagrody, ale także spotkanie z wybitnymi sportowcami, więc nie zabraknie również czasu na rozmowy i sportowe opowieści. - Kochani uczniowie. To już druga edycja Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży. Ubiegłoroczna, zaskoczyła nas niesamowitą frekwencją i jeszcze większą wiedzą dzieciaków na temat najważniejszych wydarzeń sportowych. Nawet nasi mistrzowie - Tomek Majewski czy Andrzej Supron, obecni podczas wielkiego finału, mieli trudności z odpowiedzią na niektóre pytania - powiedział Witold Roman, Prezes Fundacji Druga Droga Mistrza, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, kapitan reprezentacji, komentator sportowy. - Mamy nadzieję, że i ta edycja będzie co najmniej tak liczna. Trzymamy kciuki i zapraszamy do wspólnej zabawy - dodał Witold Roman.

Organizatorem II Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie jest fundacja Druga Droga Mistrza, a projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, zaś patronat honorowy nad Konkursem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki. Partnerami testu są: TVP Sport, Salon 24, Polski Komitet Olimpijski i Muzeum Sportu.

• 15.09.2022
        • Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent. Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu.

Dziś ten dzień porusza serce i umysły setek uczniów i nauczycieli. W galerii zdjęć oraz na Facebooku można zobaczyć, jak obchodzono Dzień Kropki w klasach I - III.

• Zbiórka nakrętek

• 12.09.2022
        • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Chcielibyśmy przedstawić Wam Dorotkę – dziewczynkę, która dzielnie walczy o życie. Niestety potrzebuje dużo pieniędzy na operację chorego serduszka i dalsze leczenie. Pieniądze, jakie udało się nam zebrać po ostatnim kiermaszu, klasa 8a wraz z p. Wiśniewską przesłała na konto Dorotki. Jeśli chcielibyście jeszcze wspomóc rodziców Dorotki, to zachęcamy Was do zbierania nakrętek i przynoszenia do sali nr 46.

Więcej na temat dziewczynki możecie przeczytać na stronie https://www.facebook.com/sercedorotki

oraz https://www.siepomaga.pl/dorotka-muzalewska

• Szkoły Pełne Talentów

• 12.09.2022
        • Szanowni Rodzice oraz Uczniowie!

Nasza Szkoła bierze udział w programie "Szkoły Pełne Talentów"- jest to akcja, która ma na celu zmobilizowanie Polaków do działania na rzecz lokalnych społeczności, a dzieciom z polskich szkół przekazać sprzęt sportowy i elektroniczny najwyższej jakości.

Akcja polega na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły. Talenciaki znajdują się w sklepach sieci Lidl i można je otrzymać w zamian za dokonywane zakupy.

Talenciaki można przynieść do szkoły (specjalne pudełko znajduje się na dolnym krytarzu) albo zarejestrować na stronie link (wybierając naszą placówkę.)

Pomóż Nam zbierać Talenciaki!!!