• Prośba

• 08.11.2022
        • Drodzy Rodzice,

W styczniu 2023 reprezentacja SSP im. J. Słowackiego (chłopcy z rocznika 2010-2012) rozegra mecze w Mistrzostwach Torunia w Koszykówce.
          To dla nas bardzo ważne wydarzenie! Chcielibyśmy, aby nasza drużyna zaprezentowała się jak najlepiej.
          W związku z tym potrzebujemy dla naszych reprezentantów wygodnych i efektownych strojów (na miarę przyszłych zwycięzców:)), by godnie prezentowali się na tak prestiżowej imprezie.
          Dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w zakupie jednakowych strojów sportowych dla naszej drużyny, zapraszając Państwa do współpracy w charakterze sponsorów.
          Zachęcamy do wsparcia nas w działaniu na rzecz Szkoły szczególnie tych z Państwa, którzy lubią i cenią sobie sportowe zmagania :).
          Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny, lub mailowy z p. Piotrem Jeziorskim do końca listopada.

Małgorzata Boral
        • Zgrana klasa

• 27.10.2022
        • Dzisiaj cieszyliśmy się barwami jesieni. Samorząd Uczniowski zaproponował nam stroje w kolorach kasztanów, jarzębiny, żołędzi i spadających z drzew liści. W szkole zrobiło się bardzo kolorowo.

• Zbieramy makulaturę i nakrętki

• 27.10.2022
        • Nasza szkoła bierze udział w VI edycji konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko)"organizowanym przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia.

W naszej szkole zbieramy makulaturę i plastikowe nakrętki.

Paczki z makulaturą muszą być starannie związane lub oklejone, najlepiej do formatu A4. Ułatwi to nam przechowywanie i transport.

Makulaturę przynosimy do sali 28 (8b).

Nakrętki do sali 46 (2b).

Zachęcamy do aktywnego udziału w akcji.

• "Jestem Mamą Zastępczą, jestem Tatą Zastępczym, Ty też możesz mieć taką supermoc!"

• 26.10.2022
        • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu realizuje kampanię społeczną promującą rodzicielstwo zastępcze: "Jestem Mamą Zastępczą, jestem Tatą Zastępczym, Ty też możesz mieć taką supermoc!", finansowaną ze środków Fundacji EY.

Drzwi otwarte w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Toruniu odbędą się w dniu 27.10.22 r. w godz. 16.00-19.00 w siedzibie Ośrodka ul. Słowackiego 114. Zapraszamy osoby, które są zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej i uzyskaniem informacji na temat rodzicielstwa zastępczego.

Ponadto zapraszamy na webinar organizowany w dniu 26.10.2022r. godz. 18.00 na temat: Problematyka więzi psychicznych w rodzinach zastępczych. Webinar poprowadzi Pani dr Kinga Mickiewicz, prezes Stowarzyszenia na rzecz Wspierania Dzieci i Młodzieży  Dobry Start, właścicielka Centrum Wspierania Dzieci i Młodzieży w Toruniu.Osoby zainteresowane uczestnictwem w webinarze prosimy o zgłoszenie na maila: rodzinyzastepcze@mopr.torun.pl

• Uzależnieniom - NIE!

• 26.10.2022
        • "Uzależnieniom - Nie" pod takim tytułem odbyło się dzisiejsze spotkanie uczniów klas 7 i 8 z funkcjonariuszką Straży Miejskiej.

• Zaćmienie Słońca

• 25.10.2022
        • Dziś do godziny 13.33 można było obserwować zaćmienie Słońca. Największe przesłonięcie tarczy Słońca przez Księżyc nastąpiło o godzinie 12.20. Pamiętając o odpowiedniej ochronie oczu nasi uczniowie prowadzili obserwacje nieba.

• Zbieraj baterie i telefony

• 23.10.2022
        • Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla Szkół – ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!

Przeciętnie Polak posiada w swojej szufladzie 2 nieużywane smartfony. W ten sposób marnujemy cenne, często nieodnawialne zasoby. Chcesz zrobić porządki? Pamiętaj, że telefonu nie można wyrzucić do zwykłego kosza na śmieci, ponieważ jest to niebezpieczne dla środowiska. Biorąc udział w zbiórce masz pewność, że telefon zostanie zutylizowany w prawidłowy sposób, a cenne zasoby wykorzystane ponownie. Pamiętaj, że nawet małe działania przekładają się na dużą zmianę.

Za telefony zebrane do końca grudnia 2022 r. fundowane są nagrody specjalne m. in. multimedialne sale językowe, podłogi Smart Floor czy zestawy gier planszowych.

Za każde 5 kg baterii szkoła otrzyma bon o wartości 50 złotych.

Prosimy o przynoszenie baterii oraz telefonów do sali 41 na parterze oraz 44 na piętrze.

Zachęcamy do zbiórki!!!!

• Niebezpieczne cukierki

• 13.10.2022
        • W ramach akcji "Październik miesiącem wolnym od uzależnień" funkcjonariusze Straży Miejskiej spotkali się z uczniami klasy 1A oraz 2A i 2B.

Dzieci podczas spotkania pt. "Niebezpieczne cukierki" uzyskały informacje o środkach uzależniających i mechanizmie uzależnienia. Dowiedziały się także, iż używki zawsze przedstawiane są przez proponującego jako coś pozytywnego i atrakcyjnego. Nauczyły się, jak środki psychoaktywne wpływają na relacje międzyludzkie.

• Kiermasz w klasie VA

• 12.10.2022
        • W dniu 13.10 klasa VA organizuje kiermasz, z którego dochód będzie przeznaczony na wpracie Matildy Salejko - dziewczynki dotkniętej chorobą Charcota-Mariego-Tootha.

Serdecznie zapraszamy!