• O SZKOLE

• Wizja szkoły

Jesteśmy placówką edukacyjną, skupiającą wykwalifikowaną kadrę nauczycielską, skierowaną na takie działania, które mają przygotować dzieci do życia w społeczeństwie po ukończeniu edukacji, za 15 - 17 lat.
          Wspomagamy harmonijny rozwój dziecka jako osoby. Uczeń jest centralnym podmiotem naszej działalności edukacyjnej.
          Już teraz zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy wyposażyć dzieci w takie kompetencje, które pozwolą im na dalszą naukę w szkołach ponadpodstawowych  oraz pomogą funkcjonować w szybko zmieniającym się świecie.
          Szkoła jest miejscem nie tylko dla uczniów i nauczycieli, ale także dla rodziców. Uznajemy, że rodzice są pierwszymi i najważniejszymi podmiotami wychowania dzieci.
          Wszelkie działania edukacyjne odbywają się w atmosferze wzajemnego poszanowania godności, szacunku, uczciwości oraz opieki dającej poczucie bezpieczeństwa przebywania w szkole.

Misja szkoły

Odwołując się do treści zawartych w wizji wyposażamy dziecko w takie kompetencje jak:

• posługiwanie się językami obcymi - rozpoczęcie nauki języka angielskiego w klasie I, w wymiarze 5 godzin tygodniowo;
          • współdziałanie, współtworzenie i świadome funkcjonowanie w społeczeństwie, podejmowanie odpowiedzialnych decyzji;
          • obsługiwanie komputera - od klasy I;
          • korzystanie z internetu w codziennym życiu;
          • samodzielne zdobywanie wiedzy, gromadzenie i korzystanie z informacji.

Jak wypełniamy naszą misję?

• Stosowanie zintegrowanej wiedzy i umiejętności do rozwiązywania problemów.
          • Działalność edukacyjna oparta jest na pracy w małych grupach (maksymalnie 18 dzieci), tworzących zespół klasowy. Indywidualizacja nauczania sprawia, że uczeń nie jest anonimowy, szybciej można dostrzec jego zalety i braki.
          • Dla uczniów uzdolnionych organizowane są zajęcia dodatkowe, rozwijające zdolności i zainteresowania. Z uczniami posiadającymi braki prowadzi się zajęcia wyrównawcze.
          • Proces dydaktyczno - wychowawczy wspomagany jest przez pedagoga szkolnego, logopedę, psychologa i pielęgniarkę szkolną.
          • Uczniowie zawsze rozpoczynają i kończą naukę o tej samej godzinie (odpowiednio o godz. 830 i 1515, a w klasie 7 i 8 o 1605).
          • W ciągu dnia szkoła umożliwia spożycie obiadu.
          • Każda klasa wyposażona jest w komuter z dostępem do internetu, a większość sal posiada tablice multimedialne.
          • Proces edukacyjny wspomagany jest wycieczkami, wyjściami do teatru, galerii, wyjazdami na Zieloną Szkołę, dodatkowymi zajęciami: technicznymi, plastycznymi, teatralnymi,  rekreacyjno - sportowymi (w tym basen), informatycznymi, przyrodniczymi, językowymi, indywidualnymi itp.
          • Uczniowie biorą udział w konkursach przedmiotowych, tematycznych, sportowych i innych.